O nas

Placówka rozpoczęła swoją działalność 1 września 2014 roku. Przygotowana została z największą starannością, zadbaliśmy o to aby Państwa pociechy spędzały czas kreatywnie i inspirująco. Sale zabaw zostały wyposażone we wszelkie niezbędne pomoce dydaktyczne, a zaplecze do zabaw tematycznych jest na najwyższym poziomie. Kadra pedagogiczna dokłada wszelkich starań aby każdy maluch czuł się u nas jak w domu, otoczony troską i poczuciem bezpieczeństwa.
Prowadzimy zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju, terapię metodą Integracji Sensorycznej, terapii zajęciowej, rehabilitacji, pedagogiem, logopedą, oligofrenopedagogiem  oraz elementami  metody Cieszyńskiej .

Zajęcia dodatkowe prowadzone w ramach czesnego :

• Język angielski
  • Warsztaty stolarskie (raz w miesiącu)
  • Zajęcia korekcyjne(środa)
  • Zajęcia kulinarne(2x w miesiącu)
  • Zajęcia eksperymentalne i doświadczenia (2x w miesiącu)
  • Zajęcia plastyczne
  • Klanza
  • Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne
  • Dogoterapia( 1x w miesiącu)
  • Nauka tańca ( 4x w miesiącu )

Oferta naszej placówki obejmuje bezpłatne zajęcia specjalistyczne, które prowadzone są w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Ta nowa komórka terapeutyczna działa przy naszym przedszkolu od niedawna. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci, u których zostały zdiagnozowane nieprawidłowości w rozwoju, od momentu diagnozy aż do rozpoczęcia nauki w szkole. Warunkiem przyjęcia dziecka do WWRD jest opinia o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju wydawana na wniosek rodzica przez poradnię psychologiczno- pedagogiczną. Dziecko objęte taką specjalistyczną opieką realizuje indywidualny program stymulacji rozwoju, który jest opracowany przez powołany dla każdego uczestnika Zespół specjalistów. W skład tego Zespołu wchodzą terapeuci dobrani adekwatnie do potrzeb dziecka. Zespół WWRD może więc tworzyć: psycholog, pedagog, logopeda, oligofrenopedagog, surdopedagog, tyflopedagog, rehabilitant oraz terapeuci pracujący specjalistycznymi metodami. Zespół WWRD działa w zakresie: stymulacji rozwoju ruchowego, poznawczego, umysłowego i emocjonalnego, stymulacji wzroku, słuchu, mowy, terapii edukacyjnej oraz korekty zaburzeń zachowania.  Indywidualny program poprzedzony jest wnikliwą, interdyscyplinarną diagnozą dziecka. Specjaliści pracują w oparciu o elementy wielu sprawdzonych metod terapeutycznych. Jednym z podstawowych elementów działania Zespołu WWRD jest współpraca z rodzicami, która obejmuje, m.in.: specjalistyczny instruktaż, porady, konsultacje dotyczące pracy z dzieckiem, pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, spotkania integracyjne. Zajęcia w ramach WWRD  prowadzone są w naszej placówce w czasie optymalnym dla możliwości dziecka i dogodnym dla warunków organizacyjnych rodzica.

Wyprawka do przedszkola
Każdy przedszkolak powinien posiadać:

1. Kocyk i poduszkę,
  2. Fartuszek lub koszulkę do przebrania na czas wykonywania prac plastycznych
  3. Obuwie zmienne,
  4. Worek z ubraniami na przebranie a w nim: majtki, koszulka, getry lub spodenki
  5. Chusteczki nawilżane – 1 opakowanie,
  6. Paczkę chusteczek higienicznych – duże pudełko,
  7. Teczkę na rysunki,
  8. Ulubioną maskotkę lub zabawkę.

Pliki do pobrania :